RSS

Храми

Покровський собор

     В архітектурі Охтирки яскраво проявився взаємний вплив культур українського і російського народів. Єдиний ансамбль складає Покровський собор, Введенська церква і церква Різдва Христова, які розташувалися на Соборній площі. Найстаріший і найкрасивіший із них – Покровський собор. Його проект за наказом імператриці Єлизавети Петрівни проектувався відомим російським зодчим В. Растреллі. Будівництво продовжувалося тривалий час – з 1753 до 1768 року. Архітектурний стиль Покровського собору став своєрідним прикладом при зведенні кам’яних і дерев’яних храмів не тільки в Охтирці, а і в багатьох інших містах Слобідської України.
     У Покровському соборі знаходиться святиня, котру знають не тільки в Охтирці. З дальнього і ближнього зарубіжжя приїжджають в наше місто люди, щоб отримати від Охтирської ікони Божої Матері зцілення і материнську допомогу. Оригінал чудотворної ікони зник ще на початку ХХ століття. Але існувало безліч списків (копій) с Чудотворного образу. Один з них, вивезений в Америку після 1917 року і весь цей час знаходився в кафедральному соборі м. Сан-Франциско, все ж повернувся в Охтирку у Покровський собор. І сьогодні ікона творить чудеса. На ній багато прикрас – обручки, сережки. Це подарунки Божій матері, знаки живої подяки від людей, котрим ікона допомогла.


Юріївська церква

      Юріївська церква збудована у візантійському стилі. Храм був закладений на початку ХІХ століття, у 1905 році реконструйований.
     Восени 1994 року храм прийняв настоятель отець Георгій. Споруда знаходилась в жахливому стані – без вікон, куполів. Після проведення реставраційних робіт, жителі міста мають можливість милуватися прекрасними вітражами – ідея отця Георгія, який приклав немало зусиль щоб втілити її в життя. Храм був мертвий, але воскрес. Не тільки, як архітектурна споруда, але і як приходський храм.
     Святиня храму - ікона Георгія Побідоносця з частинкою мощей. Вона писалася в 1795 році художниками Московської школи. Саме велике чудо те, що вона попала в свій іменний храм. Ікона була дуже знівечена, на ній не було лика (після реставрації написали нову). Сьогодні кожен може помилуватися красою і величчю святинь Юріївської церкви.


Спасо-Преображенська церква

     В красивому і величному російсько-візантійському стилі збудована Спасо-Преображенська церква. Її архітектура немов оспівує величність людської думки над матеріалом. Ошатна, багата, велична, вона в той же час легка і простора. Церква ззовні і зсередини виконана високохудожньою штукатуркою, котра цінна у виготовленні, але дуже красива. Споруда збудована пізніше всіх церков в Охтирці, і, як пізні діти, досконала. Наприклад, в акустиці (достатньо виступити хору з восьми чоловік, і вся церква співає). 

     В даний час настоятелем храму є отець Ігор. Під його керівництвом проведені серйозні реставраційні роботи – починаючи від вікон, підлоги і закінчуючи оновленням куполу храму, що гордо несе святиню церкви – хрест, подарований Харківським Благовіщенським собором і який раніше цей собор прикрашав.

Архангело-Михайлівська церква

     Архангело-Михайлівська церква побудована на честь Архистратига Михайла – служителя божої слави. Унікальна по об’ємно-планувальному і архітектурному рішенню культова споруда не має аналогів на Сумщині. Розташована церква на північній околиці Охтирки, у центрі колишньої приміської слободи Гусинки. Церква позбавлена центральних звичних об’ємних куполів. Вона збудована з червоної цегли. Декоративні елементи взяті з російської, візантійської і романської архітектури і майстерно з’єднані в єдине ціле. Святиня храму – ікона Божої Матері «Усіх скорбних радість», якій не менше 300 років. В храмі вона найстаровинніша і прославилася чудо- творінням – хто приходить до неї по допомогу, отримує зцілення.


Анонси
Календар
«  Січень 2025  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031
Теги
День Європи Бородіно Охтирські гусари просування читання День бібліотек Книжковий лабіринт права правова освіта молоді козацтво козацький край Охтирщина ввв День визволення поетичний міст скайп спілкування Всеукраїнський диктант Голодомор борьба зі СНІДом СНІД Міжнародний день інвалідів Грунська спеціальна школа-інтернат Святий Миколай арт-зустріч з композитором Джерело життя Тобою музико живу! Різдво різдвяні зустрічі жертви нацизму круглий стіл Висоцький Дякуємо що живий Крути 95-ти річчя загибелі під Крутами Кобзар Шевченківські дні Я люблю тебе життя Бібліотека йде до людей Від центру до околиць Скайп-конференція з лікарем Туберкульоз Мирне небо Про футбол Футбол бібліотечна громада Історія Охтирщини Грунська сотня Гадяцького полку Олександр Сірий молоді бібліотекарі Буковель школа молодих бібліотекарів бібліотека Всеукраїнський Деь бібліотек Сучасна бібліотека белгород досвід російські колеги бібліотечні інновації Київ бібліотечні працівники спартакіада спорт Луганськ форум громада центр громади тиждень фінансової грамотності фінанси Всеукраїнський диктант єдності Міжнародний день толерантності Толерантність жертви голодомору Виставка Грунська спецыалызована школа День захисту людей з особливими пот ВІЛ/СНІД Платон Воронько день захисника Вітчизни фотовиставка Християнське мистецтво 200-річчя Т.Г. Шевченка Соборність День Соборності Інноваційні бібліотеки Бабин Яр Голокост Міжнародний день пам’яті жертв Голо Героїка трагедії Крут практика з вирощування городніх кул ієромонах Серафим (Панкратовим) і о про кохання про материнство про цінність життя Програма «Бібіліоміст» Афганістан День вшанування учасників бойових д Code Club UA Безкоштовний клуб кодування Міжнародний день рідної мови Рідна мова Сумщина
Друзі сайту
Пошук книг
Статистика
Форма входу