RSS

ПДГ

Пункт доступу громадян до офіційної інформації

В Охтирській районній центральній бібліотеці  з 2003 року  діє центр інформаційного забезпечення населення про діяльність органів влади. Він був створений на виконання розпорядження голови районної державної адміністрації від 17.11.2003 року № 631 «Про створення центру інформаційного забезпечення населення про діяльність органів влади» . Спеціальним додатком до розпорядження було розроблене бібліотекою «Положення про центр інформаційного забезпечення населення про діяльність органів влади», яким декларувалися мета створення , джерела формування інформаційних ресурсів, бібліотечне забезпечення та відповідальність за організацію роботи центру.

У рамках інформаційного центру формуються фонди:
            –
офіційних видань районної адміністрації та органів місцевого самоврядування;
            –
опублікованих документів (статистична інформація про стан економіки, екології, здоровя, демографії, освіти, культури та інших напрямків);
            –
неопублікованих видань.

Налагоджено облік офіційних матеріалів, створено довідковий апарат, вивчається ефективність цієї роботи.

Оскільки на початку діяльності центр не мав комп’ютерного обладнання та доступу до Інтернету, основними інформаційними ресурсами були документи на паперових носіях. Але п.5.Розділу 1 «Положення…» передбачалося відкриття публічного доступу до офіційних джерел за допомогою Інтернету. Вже в 2004 році це було здійснено за допомогою реалізації проекту «Інтернет для  читачів публічних бібліотек».

Значна кількість користувачів скористалася даною послугою.

Особливого значення набула ця робота після тренінгу "Інформація органів влади для громадян у публічній бібліотеці: пошук, доступ, консультування" в рамках проекту ПСП II по створенню пунктів доступу громадян до офіційної інформації, що відбувся у Харківській державній науковій бібліотеці імені В.Г.Короленка (м. Харків) в 2010 році. Саме тоді  Охтирська районна центральна бібліотека приєдналася до Мережі Пунктів Доступу Громадян (ПДГ) до офіційної інформації. В структурі центру інформаційного забезпечення населення про діяльність органів влади і був створений Пункт Доступу Громадян (ПДГ) до офіційної інформації, про що в «Положення про центр інформаційного забезпечення населення про діяльність органів влади» були внесені відповідні записи. 

            Для працівників районної центральної бібліотеки був проведений тренінг  «Інформація органів державної влади України: як шукати і використовувати наявні інформаційні ресурси». Для проведення тренінгу були використані роздаткові матеріали, отримані під час тренінгу в Харкові. Всі учасники тренінгу здобули теоретичні та практичні  знання щодо системи інформаційних ресурсів влади, джерел  отримання інформації про Верховну Раду України, Кабінет Міністрів України, Адміністрацію Президента України.   Під час практичних занять бібліотекарі мали можливість показати,  як вони  використовують в своїй роботі сайти органів державної влади та  місцевого самоврядування. Також   отримали  практичні навики  пошуку законодавчих та нормативно-правових документів, використання Інтернет-ресурсів  з електронного самоврядування для інформаційного забезпечення потреб користувачів, здійснення  бібліотечно-інформаційного  обслуговування органів влади. Слід відмітити, що певні напрацювання в бібліотечних працівників уже були, адже пошук офіційної інформації займав не останнє місце серед запитів користувачів. Для користувачів Інтернет-центру на кожному робочому місці розміщені вебліографічні покажчики: «Сайти органів державної влади України», «Законодавчі сайти»,  «Правові сайти» та інш. Залучалися працівники і до розробки  офіційного сайту Охтирської районної ради. Два розділи сайту rada.okhtyrka.com «Храми Охтирщини» та «Видатні співвітчизники» розроблялися саме працівниками бібліотеки. Але тренінг додав значущості цій роботі і певних навиків.

В бібліотеці розміщений спеціальний плакат, наявність якого вказує на розміщення пункту доступу до офіційної інформації в нашій книгозбірні.

Бібліограф-консультант та бібліотекарі центру набуті знання успішно використовують під час навчання користувачів бібліотеки.

Користувачами позитивно сприймаються  консультації бібліотекаря, допомога у процесі пошуку. Таким чином, формуються навички компетентного пошуку та використання інформації органів державної влади, розширюється вплив громадян України на законодавчий процес. Після одного-двох занять користувачі майже вільно орієнтуються в системі пошуку. Користувачі завдяки інформації на урядовому порталі грамотно оформляють   та надсилають звернення  у відповідні органи.

            Крім того користувачі мають можливість вільно ознайомитися з Рекомендацією Rec(2002) 2 Комітету міністрів Ради Європи  «Про доступ до офіційних документів» (Ухвалена Комітетом міністрів 21 лютого 2002 року на 784-му засіданні заступників міністрів).

            Щорічно до Дня державного службовця в районній державній адміністрації проводиться День відкритих дверей, на якому районна центральна бібліотека представляє широкому загалу , як посадовців  так і відвідувачів,  можливості доступу громадян за допомогою Інтернету  до офіційної інформації. В цьому році бібліотека запропонувала школярам віртуальну мандрівку по Урядовому сайту для юних громадян. Варто відзначити, що такі мандрівки користуються в стінах бібліотеки значним попитом серед учнів шкіл та їх вчителів. Для посадовців також проводяться навчання з доступу до офіційної інформації.

            Доступ до офіційної інформації широко використовується також в роботі громадської приймальні Охтирської міжрайонної податкової інспекції, яка працює на базі районної центральної бібліотеки. Опікуються цією роботою працівники інформаційно-бібліографічного відділу, які офіційно зареєстровані волонтерами податкової інспекції з питань інформаційно-роз’яснювальної роботи.

            Таким чином в Охтирській районній центральній бібліотеці створене доступне, зручне середовище, в якому гарантується користувачам право на отримання урядової інформації, залучаються користувачі до нових форм урядування, завдяки спеціалістам формуються навики роботи з мережевими ресурсами державних органів влади і управління, забезпечується доступ до місцевої офіційної інформації.

Анонси
Календар
«  Квітень 2021  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930
Теги
День Європи Бородіно Охтирські гусари просування читання День бібліотек Книжковий лабіринт права правова освіта молоді козацтво козацький край Охтирщина ввв День визволення поетичний міст скайп спілкування Всеукраїнський диктант Голодомор борьба зі СНІДом СНІД Міжнародний день інвалідів Грунська спеціальна школа-інтернат Святий Миколай арт-зустріч з композитором Джерело життя Тобою музико живу! Різдво різдвяні зустрічі жертви нацизму круглий стіл Висоцький Дякуємо що живий Крути 95-ти річчя загибелі під Крутами Кобзар Шевченківські дні Я люблю тебе життя Бібліотека йде до людей Від центру до околиць Скайп-конференція з лікарем Туберкульоз Мирне небо Про футбол Футбол бібліотечна громада Історія Охтирщини Грунська сотня Гадяцького полку Олександр Сірий молоді бібліотекарі Буковель школа молодих бібліотекарів бібліотека Всеукраїнський Деь бібліотек Сучасна бібліотека белгород досвід російські колеги бібліотечні інновації Київ бібліотечні працівники спартакіада спорт Луганськ форум громада центр громади тиждень фінансової грамотності фінанси Всеукраїнський диктант єдності Міжнародний день толерантності Толерантність жертви голодомору Виставка Грунська спецыалызована школа День захисту людей з особливими пот ВІЛ/СНІД Платон Воронько день захисника Вітчизни фотовиставка Християнське мистецтво 200-річчя Т.Г. Шевченка Соборність День Соборності Інноваційні бібліотеки Бабин Яр Голокост Міжнародний день пам’яті жертв Голо Героїка трагедії Крут практика з вирощування городніх кул ієромонах Серафим (Панкратовим) і о про кохання про материнство про цінність життя Програма «Бібіліоміст» Афганістан День вшанування учасників бойових д Code Club UA Безкоштовний клуб кодування Міжнародний день рідної мови Рідна мова Сумщина
Друзі сайту
Пошук книг
Статистика
Форма входу